Багато жінок бояться пологів через біль. Звичайно, ті відчуття, які жінки відчувають під час пологів, не можна назвати приємними, але саме вони дозволяють по-справжньому усвідомити народження нового життя. Однак у наш просунений час можна обійти природні механізми та знеболити пологи, застосовуючи епідуральну анестезію.
Епідуральна анестезія — це вид знеболення, який проводиться через поперековий відділ хребта шляхом введення спеціальних анестетиків, тобто знеболюючих препаратів. Усередині хребетного каналу між його зовнішньою стінкою та твердою оболонкою спинного мозку виходять спинномозкові корінці. Саме по них відбувається передача нервових імпульсів від органів малого тазу, серед них і матки. Підбирається доза знеболення так, щоб породілля нічого не відчувала нижче пояса, але могла самостійно пересуватися. Під епідуральною анестезією породілля перебуває при свідомості.
Це поширюється лише на період перейм. Період потуг і самі пологи жінка проводить без анестезії.
Кому показана епідуральна анестезія?
Під епідуральною анестезією народжують жінки з неправильною пологовою діяльністю, так званою дискоординацією пологової діяльності. При тривалих і болючих переймах, при передчасній вагітності, щоб дуже добре розслабити м’язи тазового дна у матері і тим самим полегшити проходження дитиною пологових шляхів.
Якщо у жінки високий артеріальний тиск, то така анестезія допомагає знизити та нормалізувати рівень тиску.
Як же впливає епідуральна анестезія на здоров'я дитини?
Більшість фахівців вважають, що епідуральна анестезія ніяк не впливає на дитину. Анестетики, що вводяться, не проникають через плаценту і не всмоктуються в кров малюка. Пам’ятайте, що епідуральну анестезію повинен проводити дуже досвідчений і кваліфікований лікар-анестезіолог, і тільки він або лікар-гінеколог можуть оцінити всі «за» і «проти»!
Природа дуже розумна: під час пологів біль провокує виділення ендорфіну, гормону щастя та задоволення. У новонароджених дітей цей гормон не виробляється, і тому під час пологів вони отримують його від матері. А якщо мама не відчуває біль, то і потреби в гормоні немає, організм його не виробляє ні для себе, ні для дитини, яка, як і раніше, потребує його. Тому, якщо нормальному перебігу пологів нічого не загрожує, то майбутня мама повинна ретельно зважити всі «за» і «проти» застосування епідуральної анестезії в пологах.





